• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gabinet w Warszawie

Oskara Langego 8 lok. 110

02-685 Warszawa

tel:+48 601 235 456

tel:+48 22 847-97-12

tel/fax:+48 22 647-31-33

Badania bakteriologiczne z antybiogramem

Drukuj PDF

Współpracując z renomowaną placówką diagnostyki bakteriologicznej jesteśmy w stanie wykonać każde badanie bakteriologiczne z antybiogramem czyli oznaczeniem wrażliwości zdiagnozowanej bakterii na antybiotyki, sulfonamidy i inne leki przeciwbakteryjne.

Ważnym elementem takiej diagnostyki jest pobieranie materiału bakteriologicznego na właściwe dla danego typu badania podłoża o najwyższej czułości. Drugim elementem istotnym jest odpowiedni transport do laboratorium. W ramach naszej współpracy z kooperującą placówką laboratoryjną kurier zabiera z naszych gabinetów materiał od 1 do 3 razy w ciągu dnia pracy, w zależności od potrzeb.

Najczęściej pobierane do badania bakteriologicznego są: wymaz z pochwy, wymaz z przedsionka pochwy (u dziewczynek i dziewic), wymaz z kanału szyjki macicy, wymaz z kanału szyjki macicy w kierunku rzeżączki (na specjalnym podłożu), mocz (na francuskim  podłożu o najwyższej czułości), nasienie (sperma), wymaz z cewki moczowej,  wymaz z odbytu – GBS (diagnostyka paciorkowców B-hemolizujących, bardzo istotne w ciąży i w przygotowaniu do porodu), badanie w kierunku obecności zakażenia Salmonellą i Schigellą, bakteriologiczne badanie ogólne kału, wymaz z rany, wymaz z ropnia, kaszaka itd.

Certyfikat Izb Lekarskich

Rodzić po ludzku

Rodzć Po Ludzku