• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gabinet w Warszawie

Oskara Langego 8 lok. 110

02-685 Warszawa

tel:+48 601 235 456

tel:+48 22 847-97-12

tel/fax:+48 22 647-31-33

Autorska Opieka Lekarska

Drukuj PDF

Ten stworzony przez nas termin określa szereg aspektów prowadzonej przez nas opieki lekarskiej, wykraczającej daleko poza ramy funkcjonowania placówek uspołecznionej służby zdrowia i im podobnych.

I nie chodzi tu tylko o to, że w naszych Gabinetach można pobrać materiał do prawie wszystkich badań, że możemy osobiście pacjentkę zdiagnozować, wyleczyć, zrobić jej zabieg, zoperować i opiekować się nią dalej. Że możemy dziewczynie doradzić odpowiednią antykoncepcję, a gdy przyjdzie czas - przygotować do ciąży, opiekować się nią w jej trakcie, być przy porodzie, troszczyć o nią w połogu i potem zająć się wspólnie dalszym planowaniem rodziny. Że będąc lekarzami wyłącznie praktykującymi prywatnie, nie mamy przedziałów czasu „wyłączenia” wynikającego z konieczności pracy na rzecz pracodawcy. Jesteśmy dla naszych pacjentek osiągalni telefonicznie non stop, a osobiście poza ustalonymi godzinami pracy – w miarę potrzeb.

Tworzymy razem zespół lekarski z dwudziestoparoletnim stażem w tej współpracy zarówno w praktyce ambulatoryjnej, jak i w polu operacyjnym. Mamy możliwość wspierania się, konsultowania, uzupełniania, zastępowania. W końcu właśnie w medycynie stworzono pojęcie „konsylium”, wychodząc z założenia, że nie ma nieomylnych, a w trudnych przypadkach warto posłuchać głosu innego doświadczonego lekarza. Dlatego też czasem przedyskutowujemy trudne przypadki z innymi kolegami – lekarzami ginekologami – położnikami , do których kompetencji i życzliwości mamy zaufanie.

Nie będąc skrępowani ograniczeniami administracyjnymi ani uzależnieni od woli przełożonych mamy możliwość uczestniczenia we wszystkich istotnych spotkaniach naukowych – konferencjach, sympozjach, zjazdach, tak by być na bieżąco z osiągnięciami współczesnej medycyny i kierować się w pracy aktualnymi zasadami postępowania z wykorzystaniem jej najnowszych zdobyczy. Dlatego też możliwości naszej diagnostyki laboratoryjnej zawierają wiele pozycji badań zalecanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, często jako badania rutynowe i przesiewowe, choć nie są one refundowane przez NFZ. A jednak bardzo potrzebne i osiągalne, choć często wykonywane tylko przez pojedyncze placówki w kraju.

Z powyższych powodów mamy również możliwość nieskrępowanego nabierania nowych umiejętności zawodowych. Za przykład niech posłuży kolposkopia. Po wielu latach nauki pod kierunkiem uznanych specjalistów polskich z Krakowa, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy i kursach prowadzonych przez autorytety z Europy a nawet z całego świata  nasza wytężona  praca zaowocowała zdaniem europejskich egzaminów i uzyskaniem certyfikatów European Federation for Colposcopy and Pathology of Lower Female Genital Tract.

Nie mając narzuconych odgórnie współpracowników, sami dokonujemy wyboru z kim chcemy pracować i współpracować. Od 22 lat nasze pacjentki znieczula do zabiegów anestezjolog z olbrzymim doświadczeniem – artysta w swojej specjalności , dr Marian Krakowiak. Nieinwazyjne badania prenatalne osobiście wykonuje i sygnuje własnym nazwiskiem dr nauk medycznych, specjalista ginekolog – położnik, genetyk kliniczny i certyfikowany diagnosta laboratoryjny w jednej osobie  (czegoż można więcej oczekiwać w trosce o wiarygodność wyniku?) – z Łodzi dr n. med. Wojciech Ałaszewski, badania histopatologiczne ocenia znany i ceniony patomorfolog w Warszawie (w ciągu 7 – 10, a jak trzeba , 4 dni!!!), dr n.med. Jan Faryna, cytologię ocenia nasza znakomita koleżanka ginekolog–położnik-cytolog w Warszawie (w ciągu 3-4 dni!!!), dr Małgorzata Ruczka, cytologię LBC wykonuje zespół patologów w Krakowie pod kierunkiem dr n. med. Dariusza Pabisa, badania technikami biologii molekularnej wykonują najbardziej godne zaufania ośrodki w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Należy nadmienić, że znamy osobiście osoby bezpośrednio wykonujące bądź nadzorujące wykonywanie wszystkich badań laboratoryjnych i jesteśmy z nimi w stałym kontakcie.

Pacjentki rodzące pod naszą opieką i przez nas operowane,  korzystają z usług prywatnej kliniki położniczo – chirurgicznej w Warszawie, posiadającej certyfikat ISO - IATROS. Jakość opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i kameralna atmosfera spowodowały, że współpracujemy z nią od ponad 15 lat. Kierowana jest przez lekarza – anestezjologa o ogromnym doświadczeniu klinicznym, wybitnego praktyka,  dr Andrzeja Pawła Ostaszewskiego.   Nie tylko perfekcyjnie znieczula on pacjentki, dobierając typ znieczulenia do rodzaju zabiegu i stanu zdrowia, ale również stara się uwzględnić jej preferencje. Spędzając w Klinice wiele godzin osobiście wielokrotnie w ciągu dnia  odwiedza i dogląda pacjentki. Jesteśmy przekonani, że oferujemy w IATROSIE najwyższą jakość opieki medycznej i taki sam poziom bezpieczeństwa. Sami doglądamy pacjentki przez 3 – 4 doby ich pobytu w klinice, a po wyjściu do domu , codziennie je odwiedzamy aż do zdjęcia szwów (też w domu), mając świadomość tego, że powikłania poporodowe i pooperacyjne mogą ujawnić się nieco później, a ich początki mogą pozostać niezauważone bądź zlekceważone przez kobietę. Wypełniamy w ten sposób istniejąca w naszej obyczajowości zdrowotnej lukę w opiece pooperacyjnej i poporodowej.

Ponadto w przypadkach wielu współistniejących chorób istnieje potrzeba interdyscyplinarnego analizowania i ingerowania. Korzystamy wówczas często z pomocy naszych konsultantów – znakomitych specjalistów w innych dyscyplinach medycyny, których kompetencji , kultury i życzliwości jesteśmy pewni.

Mamy nadzieję, że przestawione powyżej zasady prowadzonej przez nas działalności lekarskiej uzasadniają merytorycznie określenie „autorska opieka lekarska”. I w powyższym kontekście nie brzmi ono zbyt górnolotnie.

Certyfikat Izb Lekarskich

Rodzić po ludzku

Rodzć Po Ludzku