• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gabinet w Warszawie

Oskara Langego 8 lok. 110

02-685 Warszawa

tel:+48 601 235 456

tel:+48 22 847-97-12

tel/fax:+48 22 647-31-33

Powtórne zeszyscie rany krocza (resutura krocza)

Drukuj PDF

Z pośród powikłań odbytego porodu do najczęstszych u kobiety należy zaliczyć nieprawidłowe gojenie się rany po naciętym lub pękniętym kroczu. Najczęściej za to powikłanie odpowiada stan zapalny rany uniemożliwiający powstanie prawidłowego zrostu. Tak więc po zdjęciu szwów z krocza następuje od razu lub krótkim czasie częściowe bądź całkowite  rozejście się rany. Postępowanie lecznicze obejmuje etap zachowawczy polegający na leczeniu stanu zapalnego, a po jego ustąpieniu – etap chirurgiczny czyli powtórne zeszycie rany krocza (resuturę krocza).

Zabieg ten wykonujemy najczęściej w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym dożylnym uzupełnionym znieczuleniem miejscowym, którego głównym celem jest bólowy komfort pacjentki przez kilka godzin po zabiegu, gdy minie już działanie leków podawanych dożylnie przez anestezjologa. Mimo zmienionej przez powikłanie anatomii krocza staramy się odtworzyć prawidłowe proporcje i zrekonstruować szyjąc tak, by zachować walor estetyczny.

Po krótkim pobycie w klinice i upewnieniu się, że proces gojenia przebiega prawidłowo, pacjentka udaje się do domu. Na zdjęcie szwów zapraszamy do jednego z naszych gabinetów.

Certyfikat Izb Lekarskich

Rodzić po ludzku

Rodzć Po Ludzku